Kontakt Spray WR1002 520 ml

INDEX WR1002

Opis produktu:

Kontakt spray to najskuteczniejszy środek do konserwacji oraz likwidacji przebić urządzeń elektrycznych. Oczyszcza instalacje. Zabezpiecza przed utlenieniem (czyści styki rozpuszczając tlenki). Chroni przed wodą nawet w trudno dostępnych miejscach. Zapewnia elektryczną przewodność.

Tworzy ochronną warstwę smarującą i antyprzebiciową. Przywraca parametry elektryczne. Jest szczególnie polecany do regeneracji skorodowanych, zużytych i zabrudzonych styków. Po jego użyciu przywracana jest niska rezystancja styku gwarantująca znikomy spadek napięcia.

Środek nie wchodzi w reakcje z metalami, grafitami, materiałami termoplastycznymi, materiałami pochodzenia węglowego, żywicami termo-utwardzanymi i izolatorami. Dzięki własnością dielektrycznym zapobiega także powstaniu prądów błądzących.

Zastosowanie:

- ruchome części włączników, przełączników,
- uchwyty jarzeniówek i automatyczne anteny samochodowe,
- układy elektroniczne pracujące w środowisku wilgotnym,
- urządzenia wentylacyjne, wentylatory,
- wtyczki i przyłącza kablowe,
- oprawy żarówek w pojazdach i maszynach,
- kosiarki ogrodowe, silniki łodzi motorowych, piły spalinowe itd. nadaje się do ochrony spawów podczas spawania punktowego

Sposób użycia:

Oczyścić i odtłuścić a następnie gładko przeszlifować powierzchnię metalu. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć pojemnik przez ok. 3 minuty a następnie rozpylać z odległości 25-30 cm. dokładnie pokrywając element. Poi 15-20 minutach warstwa jest odporna na dotyk. Całkowity czas schnięcia to 24 godziny. Optymalna temperatura to 16-25oC. Po użyciu odwrócić pojemnik i rozpylać aż zawór będzie pusty.